Edip Yüksele Reddiye – 19 Mucizesi / 1.Yazı

indir-1-2 Edip Yüksele Reddiye - 19 Mucizesi / 1.Yazı

1-Üzerinde 6 var ; Edip Cebrail’den kişisel ileti almış !
Edip Yüksel Hulki Cevizoğlu’nun Kanal 6 , [Bölüm 9 , (Toplam 12 ) ] Ağustos 1996 programında diyor ki (1)

Hulki Cevizoğlu: Notlar adlı kitabınızın 26. sayfasında son peygamberin Reşad Halife olduğunu ve Ona iman ettiğinizi söylüyor musunuz? (1.50. dakikadan itibaren)

Edip: Kesinlikle .

Hulki: Söylemiyorsunuz ?

Edip: Kesinlikle yanlıştır [videonun devamından anlaşılan , “böyle söyledim ama yanlıştır” şeklinde , zaten Hulki de kitap ve sayfa ismi veriyor ; belli ki bir araştırma yapmış ]

Hulki : Kitabınızın yine başka sayfasında Reşad Halife’nin 21 Aralık 1971 yılında salı günü , güneş doğmadan önce Mekke’de , Hacc ziyareti sırasında , BEDENİNDEN SIYRILMIŞ BİR RUH HALİNDE EVRENİN BİR KÖŞESİNDE DOLAŞTIĞINI ve BÜTÜN PEYGAMBERLERİN RUHLARIYLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ iddia ediyor musunuz?

Edip: Bu bir hadistir [Hadis genelde Peygamberlerden dinlenilen sözdür. Reşad’dan duyduğu söz için Hadis demesi Reşad’ı Resul olarak kabul ettiğine işarettir] benden Rivayet edilen Hadistir. Çöp tenekesine atınız bunu.

Hulki: İyi ama kitabınızda var bu.

Edip: Bu benimle ilgili bir şeydir . Çöp tenekesine atın bunu. Bu kitabımı da atın çöp tenekesine…

Hulki : Bugün savunduğunuz fikirlerinizi de 5 yıl sonra çöpe atabilir miyiz ? Atmayacağımızı nereden söyleyebilirsiniz?

Edip: …Beni izleme , beni körü körüne izlersen belki Cehenneme gidersin.

Hulki: Yine bu çöpe atacağınız kitabın (Notlar) 48., 49., sayfalarında bir olaydan söz ediyorsunuz. Bir insan için enteresan bir olay . 23 Ekim 1986 günü öğle saatlerinde , 13.30’da büronuzda oturuyormuşsunuz , kalbiniz hızla çarpmaya başlamış, ve üç kırk bir (3:41) diye tekrarlayan bir şey işittiğinizi iddia ediyorsun. Bu 3:41 nedir? Ve bunun CEBRAİL tarafından kalbinize VAHYEDİLDİĞİNİ söylüyorsunuz . Siz CABRAİL’ den VAHİY alabilecek ve almış bir insan mısınız? Ben de Cebrail’den vahiy alabilir miyim ? Siz de bu anlamda RESUL sayıyor musunuz kendinizi ?

Edip: Kesinlikle böyle bir iddia yapamam. Fakat Allahu Teala bir ayet-i kerimede ” size ufuklarda ve nefislerinizde ayetlerimi göstereceğim ” diyor..Ben bu Tevbe suresinin son iki ayetiyle ilgili çok büyük sıkıntı geçirdim. Yani Reşad bunların Kur’an’da olmadığını iddia ettiği vakit benim ona ilk cevabım ” sen haddini bilmiyorsun . Kuran Allah tarafından korunmuştur . Kesinlikle bu iddia küfürdür ” diye ona karşı cevap verdim. Fakat daha sonra ben Kur’an’ın matematiksel Mucizesini incelemiş bir insanım . Bunda zerre kadar kuşkum yok …Bir de baktık ki iki ayet çıkınca ayetlerin tüm sayısı da 19’un katı oluyor. 6346 o da 19 un katı…Bununla ilgili tarihsel rivayetler var. [Hz. Ali’den gelen.] Kur’ana ilaveler yapılıyor. [Haşa Hz. Ali’den böyle bir rivayet yok..Bu uydurmacı fena halde sallıyor..Öyle olsaydı en başta Şia bu ayetleri reddederdi. (2) ] Kur’an’ı yazıncaya kadar çıkmayacağını söylüyor..

Buna benzer tarihi rivayetler de var. Ben şüpheye düştüm. Fakat bunlar Kur’an’dan değildir demeye cesaret edemiyorum. Ya Kur’an’dansa..Allah’tan yardım istedim. Allah’ım bana bir işaret ver diye. İki hafta boyunca hayatımın en sıkıntılı zamanı . Bir gün İnkılap yayınevinin Cağaloğlu bürosunda ..ikinci cildini yazarken yine aklıma bu geldi. Sıkıntı. Ben Allah’ım bir işaret ver. İşte kalbim ..birden bire müthiş bir çarpıntı. Üç kırk bir , üç kırk bir , üç kırk bir. Hemen Kur’an’a [Reşad’da aynı şekilde kandırılmıştı (3) ] baktım. Baktım ki Kur’an benim duayı aynen tekrarlıyor. “Dedi ki Rabbim bana bir işaret ver. Senin ayetin , işretin halkla üç gün konuşmamandır.” Ve o noktada o ayeti okur okumaz ben cevabımı aldım…Ben şizofreniden de şüphe edebilirdim ..Tümüyle olağanüstü bir olay olarak gördüm ben. Çünkü üç kırk bir , üç kırk bir , üç kırk bir diye müthiş bir ses [cinler hocasını iğfal ettiği gibi bunu da aldatıyor olmalı ] . Ama bildiğim bir ses değil…Ve bundan sonra karar verdim ki korkmadan bunların [Tevbe suresinin son iki ayeti] Kurandan olmadığını söyleyeceğim..

İnceleyin:  Enam 38: "Biz kitabta, hiç bir şeyi eksik bırakmadık"-2, Muvazeneyi Kaybetmiş Edip'e Cevap

Ve ayet-i Kerime diyor ki halkla 3 gün konuşma. Halkı hesaba katma. Çoğunluğa uyma. Çoğunluğa uyarsan zaten Kur’an diyor felaket olur…Ben olayın akabinde 3 gün kimseyle konuşmadım. Millet bana Edip delirdi dedi. Hiç umurumda değil. Ve ondan sonra söyledim bunlar Kur’an’dan değil…Olayın bir Matematiksel yanı var..Eğer sadece Enfüsi bir olay olsaydı ben güvenmezdim.

Hulki: Bu anlattığınız olayın , 3:41 olayının CEBRAİL tarafından kalbinize VAHYEDİLDİĞİNİ ŞİMDİ DE SÖYLÜYORSUNUZ , inanıyor sunuz. ?

Edip : -Çok kısık ve zor algılanır bir şekilde- 2, 3 defa EVET , EVET..

Hulki: Bu da Notlar adlı kitabınızda yer alıyor. Ama inandığınız bazı bilgilerin yer aldığı kitabı çöpe atın diyorsunuz ?

Edip: Ben bunu anlattığım yerde de söylüyorum. Bu sadece şahsi bir tecrübedir..

Hulki : Ama halen doğruluğuna inandığınız bir şeyi niye çöpe atın diyorsunuz ?

Edip: Yoo..ben savunuyorum bunu…Kişisel anlamda VAHİY . Allah arıya da vahyettiğini söylüyor. Meryem’e de vahyettiğini söylüyor.

Hulki: Benim VAHYİM de bu oldu diyorsunuz ?

Edip: Yoo ..Ben bunu herhangi bir üstünlük olarak görmüyorum .

*
Netice : Edip bu program da CEBRAİL’den “kişisel” VAHİY aldığını bir kez daha söylemiş oluyor..Bunu herhangi bir üstünlük olarak görmemesi aldığını inkar anlamına gelmemektedir. Ayrıca videoda “at çöpe” denilen bazı fikirleri çöpe atıyor muyuz , yoksa çöpten alıyor muyuz ? Edip ne demek istedi. İnanın bende bir fikir oluşmadı .

*
Üzerinde 6 var: Edip Cebrail’den “kişisel ileti” almış ve Salavata Şirk diyormuş..Kabul etmesi çok zor benim için..O nedenle bu videoya baktım. Videonun başlığı şöyle: Edip Yüksel, Niye Hadisleri Çöpe Atmalı? Bölüm 9 (Toplam 12) Kanal 6, İstanbul, Ağustos 1996.

1- Edip Yüksel : İsim 4 , Soyad 6 harf..19 Mucizesiyle desteklenmiş 6346 ayet sayısının son iki rakamıyla aynen örtüşüyor.

2-“Edip Yüksel, Niye Hadisleri Çöpe Atmalı?” ilk soru işaretine kadar olan kısım 6 kelime .
(Toplam 12) ‘deki 12 = 2×6

3- Bölüm 9 : Burayı çözmekte baştan biraz zorlandım. Allah’tan yardım istedim . Allah’ım bir işaret ver diye (?) 2 dakika boyunca hayatımın en sıkıntılı zamanı..Birden kalbe “gaybtan bir ses geldi sanki , ama ne ses ” Hemen Şizofren demeyin , durun. Kişisel bir ilham olmalı. Allahtan vahiy alan arının kanatları gibi hızla çarpıyordu kalbim. Edip’in Bitlis’te doğduğunu hatırladım.[1957= 19 ve 3×19= 57 veya 19 ve 5+7=2×6 . Demek ki 19 Matematiksel sisteminin bünyesinde 6 sistemi de var. Bu işin şakası tabi ,ama bir de ciddisi var:1957/19:103. Bingooo!..Edip kazandı! 19 sisteminde Edip’e de işaret var.!.19 sistemine bu derece şiddetli sarılmasının sebebi biraz daha iyi anlaşılıyor şimdi. ] Plaka no: 13.Ve kalbim vahiy almış arının vızıltısı gibi ses çıkarıyordu sanki .13:9 , 13:9 , 13:9. 13 dakikalık videonun 9. bölümüne bakmama işaretti bu ; yani 9. dakikasına bakmam gerekiyordu..Hemen baktım..Aynen şöyle söylüyordu: “Allah’tan yardım istedim . Allahım bir işaret ver diye (?) 2 hafta boyunca hayatımın en sıkıntılı zamanı..Birden kalbe geldi ki ” ..3 dakika dona kaldım. Artık “alınan kişisel ileti” konusunda hiç şüphem yoktu. Edip , Cebrail’den ileti almıştı , bende Hz. Edip’in (kaddesallahu sirruhu) tam da iletiyi aldığı yerde ilhamımı almıştım. Yok artık dedim..Bu kadar tesadüf olamaz. Şaşkına dönmüştüm..Kimseyle konuşmadım..İstesem de konuşamazdım gerçi , yalnızdım..Sonra bu 6’lı sistemi videoya uyguladım. Gördüm ki videonun 13. dakikasından sonrasındaki “Salavat getirmek şirktir” şeklindeki bilgiler saçma. Montaj mı yoksa? Ve matematiksel hesaplarıma da uymayan küsuratlar oluşturuyor. O kısmı çöpe atmaya karar verdim..Rahatlamıştım ..Ve bunu artık korkmadan ilan etmeliydim. Bu blog yazısını yazdım..Tabi bu olay Enfüsidir. Beni bağlar. Hiç aklımda yoktu videonun 9. dakikasına bakmak..Buna inanmak zorunda değilsiniz.

İnceleyin:  Edip Yüksel'in Kitabun Merkum Yanılgısı

4- Kanal 6 ‘nın 6 sının hem üzerinde hem de yayının Tekrar olarak verilen videosunun Tekrar [6 harf] harflerinde 6 var.

5- “İstanbul, Ağustos” İstanbul 34 plaka , Ağustos 8. ay ; 34+8=42 ; 6 ‘nın 7 katı.

6- 1996: 19 ve 96 diye iki parçaya ayıralım .19 sayısı Mucizenin asıl sayısı. 96=16×6 ..Daha da güzeli 1996 /6 = 332,666666666666666666666666…

Sonsuz adet altı..Başta 19 , devamında Sonsuzluk ve altının buluşması bana neler çağrıştırdı bir bilseniz !

********************

(1) http://www.youtube.com/watch?v=nnyst4Cm73o&feature=player_embedded
(2) c) Süleym b. Kays’a nispet edilen kitapta Hz. Ali ile onun cemettiği mushaf hakkında ilginç bir diyalogdan söz edilmektedir ki bu rivayete göre Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkarıldığına dair iddia, bizzat Hz. Ali’ye söyletilmektedir. Diyalog Talha b. Ubeydullah ile Hz. Ali arasında geçmektedir:
-Kur’an hakkında sorduğum soruya bir türlü cevap vermedin. O mushafı insanlara hâlâ göstermeyecek misin?
-Ey Talha! Soruna kasten cevap vermedim.
-O zaman Ömer ve Osman’ın yazdığını (yazdırdığını) bana anlat. Onun hepsi Kur’an mıdır? Yoksa içinde Kur’an’dan olmayan şeyler var mıdır?
-Onun hepsi Kur’an’dır. Onda olanı alırsanız ateşten kurtulur, cennete girersiniz. (Asıl) Kur’an’da bizimle ilgili delil, işimizin açıklanması, hakkımız (hilafet hakkının bize ait olduğu) ve bize itaatin farzıyyeti vardır (ama bunlar mevcut Kur’an’dan çıkarılmıştır).
(Altıkulaç, Hz. A l i ve İlk Mushaf Nüshaları )

Değerlendirme : Görüldüğü gibi Kuranın eksik olduğuna dair Şia’da bazı rivayetler vardır ama fazla olduğuna dair rivayet yoktur..Şu ayet veya ayetler ekleme yapılmıştır diye bir iddia yoktur..
(3) http://ahmednazif.blogspot.com/2013/11/edip-yukselin-resulu-resat-halife.html

kaynak:http://ahmednazif.blogspot.com.tr/2013/11/uzerinde-6-var-kanal-6-bolum-9-toplam.html

Muhammed Ali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir